Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Kredyt pod zastaw mieszkania lub domu

W sytuacji gdy potrzebny jest większy zastrzyk gotówki na kupno nieruchomości, samochodu czy inną inwestycję to często nie otrzyma się jej w ramach szybkiej pożyczki. Tutaj konieczne staje się sięgnięcie po inny produkt finansowy jakim jest kredyt pod zastaw mieszkania lub domu. Dzięki niemu można uzyskać naprawdę spory zastrzyk gotówki z dość niskim oprocentowaniem.

Kredyty hipoteczne to nie tylko sposób na finansowanie zakupu czy budowy domu. Tego typu produkty bankowe można wykorzystać do pozyskania gotówki na dowolny cel. Jednak pod warunkiem, że posiada się własnościowe mieszkanie lub dom, który można ustanowić jako zastaw do pozyskiwanych środków finansowych.

Kredyt pod zastaw

Kredyt pod zastaw

Jak działa kredyt pod zastaw mieszkania lub domu

Mechanizm działania pożyczki hipotecznej w rzeczywistości nie różni się zbytnio od procedur przyznawania zwykłego kredytu gotówkowego. W tym wypadku bank udziela wsparcia finansowego klientowi na dowolny cel, a w ramach zabezpieczenia bierze konkretną nieruchomość. Dzięki temu instytucja finansowa minimalizuje ryzyko wynikające z niebezpieczeństwa niewypłacalności klienta. W związku z tym jest wstanie pożyczyć pieniądze na niższej RRSO w porównaniu do innych produktów bankowych. Dodatkowo w przypadku kredytów pod zastaw można liczyć na długi okres spłaty, który może wynosić nawet 35 lat. To korzystne rozwiązanie dla osób, które posiadają własną nieruchomość, potrzebuję dużego lub bardzo dużego zastrzyku gotówki, a nie mają pewnych źródeł dochodów. Oczywiście banki preferują umowę o pracę, jednak tego typu kredyt mogą również uzyskać osoby pracujące na umowie zlecenie lub o dzieło.